0

Taras z kompozytu czy drewna? To powszechne pytanie w okresie przedwiosennym. Obydwa rozwiązania dają przyjemne ciepło pod stopami i tworzą przyjazną przestrzeń do relaksu. Na dłuższą metę zdecydowanie wygrywa jednak pierwsza opcja. Dlaczego? Oto kilka naszych wniosków, jakie zebraliśmy przez 20 lat doświadczeń w budowie tarasów kompozytowych.

Kompozyt czy drewno?

Taras na wiosnę – taki cel ma wielu właścicieli nowych mieszkań i domów. Właśnie wtedy wiele osób planuje montaż tarasu, aby móc komfortowo odpoczywać w pierwszych promieniach słońca.

System Tarasowy Majestic Massive Pro to elegancki taras na balkonie
Taras kompozytowy Twinson w systemie Majestic Massive Pro to ozdoba tarasu na balkonie.

Montażem tarasów Twinson zajmujemy się od początku istnienia tej marki w Polsce. Patrzymy na ten proces nie tylko z perspektywy jednorazowej sprzedaży. Zależy nam, aby nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z naszych rekomendacji. Oto kilka wskazówek, które dajemy inwestorom, którzy szukają rozwiązania na taras przydomowy.

Tarasy kompozytowe Twinson to połączenie drewna z tworzywem sztucznym. Dzięki temu wykorzystuje się najlepsze cechy obydwu tych materiałów. Materiał kompozytowy jest ciepły w dotyku jak drewno. Ma też często słoje i barwę drewna. Z drugiej strony jest to materiał znacznie trwalszy, którego nie trzeba konserwować tak jak drewno!

Od kiedy montujemy tarasy kompozytowe Twinson nasi klienci przekonali się, że jednym z najlepszych rozwiązań jest połączenie drewna z bezpiecznym i wytrzymałym materiałem, jakim jest PVC. Deski kompozytowe Twinson to najbardziej antypoślizgowa, a przy okazji także najbardziej odporne na ogień deski tarasowe na rynku. Spośród innych kompozytów wyróżnia się także wysoką stabilnością wymiarową i kolorystyczną. Warto o tym pamiętać, bo deski wykonane z gorszej jakości surowca bardzo szybko blakną i ulegają deformacji (wykrzywiają się). Twinson to kompozyt z 25-letnią gwarancją. Deski kompozytowe Majestic Massive Pro są objetę nawet gwarancją odporności na plamy, w tym także tych po winie.

Taras kompozytowy Twinson Essential Terrace w Sulejówku

Nowoczesny taras z kompozytu, czyli jaki?

Skoro już padło na kompozyt i wiesz, że to ten materiał zagości na twoim tarasie, to teraz warto zastanowić się nad tym, jakie są trendy. W sezonie 2021 na zewnątrz będą królować szarości. Mówimy tutaj zarówno o kolorze konstrukcji, jak i wszelkich dodatkach.

Kolorystyka to też mocna inspiracja naturą. Barwy ziemi w otoczeniu soczyście zielonych roślin stworzą tło dla ulubionych dodatków. Sprawdzą się doniczki z kwiatami i ziołami, jak również proste, drewniane meble, lekkie kształty i formy. Nowoczesny taras powinien być również funkcjonalny, więc warto wybrać materiały, które są trwałe, solidne i komfortowe w użytkowaniu.

System Tarasowy Majestic Massive Pro to idealne rozwiązanie na taras przydomowy z basenem
System Tarasowy Majestic Massive Pro to idealne rozwiązanie na taras przydomowy z basenem.

Od czego zacząć montaż tarasu?

Jeśli dopiero planujesz montaż tarasu, chętnie doradzimy na każdym etapie projektu. Podpowiemy:

  • jaki kolor kompozytu wybrać,
  • jak zaprojektować konstrukcję,
  • na co zwrócić uwagę podczas montażu tarasu w ogrodzie, na balkonie, przy basenie, a nawet na dachu zielonym, gdzie wymagane są tzw. pływające konstrukcje dedykowane na podłoża izolowane
  • jak skompletować zamówienie, aby sprawnie zmontować cały taras,
  • jak wyliczyć odpowiednią ilość elementów,
  • o czym pamiętać podczas montażu.

Aby wymarzony taras z kompozytu służył długie lata, warto zwrócić uwagę na kilka detali, których nie widać na pierwszy rzut oka. Systemy Tarasowe Twinson zawierają kompletny zestaw niezbędny do montażu. Z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem każdy. Jeśli pojawią się pytania, wystarczy zasięgnąć porady u fachowców. A więc do dzieła!

Salon
na
Pradze Południe

Salon na Pradze Południe

Łukasz Komosiński

+48 504 168 465

lukasz@timberline.pl

ul. Grochowska 44

05-077 Warszawa

Salon
na
Mokotowie

Salon na Mokotowie

Krzysztof Pliszka

+48 512 298 511

krzysztof@timberline.pl

Bartycka 175 pawilon 5H

00-716 Warszawa

Zapisz się do
newslettera
i odbierz rabat

Rabat 5% obejmuje całe zamówienie w sklepie Twinson.pl

    Zapytaj o wycenę i rabat