Pielęgnacja tarasu Twinson – Magdalenka k/ Warszawy

zdjęcie 1  zdjęcie 2  zdjęcie 3  zdjęcie 4

 

Tarasy Twinson są niezwykle łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do tarasów drewnianych, nie wymagają corocznej, kosztownej konserwacji, jednak by zawsze wyglądały jak nowe, wymagają pielęgnacji.

 

Aby zachować estetyczny wygląd tarasu zalecane jest mycie go dwa razy w roku wodą pod ciśnieniem z łagodnym roztworem wybielacza. Maksymalne dopuszczalne ciśnienie to 100 bar. Dyszę myjki należy prowadzić z zachowaniem minimum 30-centymetrowego dystansu od powierzchni tarasu i zgodnie z kierunkiem ryflowania na deskach. Nie należy wykonywać okrężnych ruchów dyszą.

 

Na zdjęciach prezentujemy taras zamontowany przez naszą firmę w 2011 roku w bezpośrednim otoczeniu drzew sosnowych. Przez cztery sezony jego użytkownik nie podjął żadnych kroków pielęgnacyjnych. W tym czasie deski kompozytowe pokryły się ciemnym osadem i licznymi plamami żywicznymi.

 

Po czterech latach podjęliśmy się umycia problematycznego tarasu przy użyciu myjki wysokociśnieniowej, stosując się do zaleceń producenta, jednak bez użycia jakichkolwiek detergentów. Na prezentowanych zdjęciach wyraźnie widać skuteczność tzw. Karchera. Czysta woda pod ciśnieniem usunęła większość zabrudzeń, pozostawiając niewielkie ślady żywiczne wymagające dodatkowego mycia z zastosowaniem chemii, ewentualnie wspieranej metodą mechaniczną z zastosowaniem urządzenia czyszczącego wyposażonego w ruchome szczotki.

 

W przypadku tarasów częściowo zadaszonych, stopień przebarwienia poszczególnych płaszczyzn może być różny. Można go wyrównać poprzez okresowe mycie, stosując się do powyższych zaleceń.

 

Jak widzimy, nawet zaniedbany kompozytowy taras Twinson możemy szybko odnowić przed nadejściem sezonu wiosenno – letniego, a co najważniejsze, przy użyciu niewielkich nakładów własnej pracy i środków.

 

Masz pytania? Zadzwoń: 512 298 511 , napisz: biuro@twinson.pl lub wypełnij formularz