Taras w miejscu dawnego tarasu kamiennego

20150430_083221m 20150430_083113m 20150529_071544m 20150529_071615m 20150529_071625m 20150529_071633m 20150529_071637m  20150529_071723m

Prezentujemy Państwu taras, który wykonaliśmy pod istniejącym zadaszeniem, w miejscu dawnego tarasu kamiennego.

 

Powodem usunięcia starego tarasu było zapadnięcie się płyty betonowej, prawdopodobnie na skutek osiadania gruntu zruszonego podczas budowy budynku.

 

Zaproponowana przez nas technologia wyklucza podobny scenariusz w przyszłości. Zamiast płyty betonowej wykonaliśmy bowiem punktowe fundamenty, osadzone głęboko w gruncie i rozmieszczone dość rzadko, co udało się osiągnąć dzięki kratownicy aluminiowej o odpowiednio dużych przekrojach profili. Takie rozwiązanie gwarantuje dożywotnią stabilność tarasu jako całości: fundamenty, olegarowanie, deska tarasowa.

 

Zakres prac:

– wykonanie punktowych fundamentów betonowych,

– rozpięcie maty szkółkarskiej powstrzymującej wegetację,

– przygotowanie kratownicy aluminiowej,

– wykonanie stalowej konstrukcji schodów,

– montaż deski tarasowej Twinson (9555) w kolorze 505,

– wkomponowanie w bryłę tarasu drewnianej palisady żaluzjowej oraz systemu oświetlenia.

 

Taras Twinson Massive na ramie samonośnej – Warszawa Sadyba

20140409_151014  20140409_151043    20140409_151125  20140409_151128

Przy okazji prezentacji tarasu wykonanego przez naszą firmę na warszawskiej Sadybie pragniemy zwrócić uwagę na kombinację najbardziej zaawansowanych elementów systemu tarasowego Twinson, które znalazły zastosowanie przy realizacji projektu:

 

– wsporniki regulowane od 50 do 90mm (9533) czyli podpory punktowe umożliwiające szybką regulację wysokości, o podstawie zapewniającej łagodne oparcie na podłożu bez ryzyka jego uszkodzenia,

– rama samonośna zbudowana z profili montażowych aluminiowych 50x80mm (9524) i narożników ze stali nierdzewnej (9495), to system do szybkiej budowy sztywnej konstrukcji pod taras o dowolnych kształtach, nie wymagającej mocowania do podłoża,

– deska Twinson Terrace Massive 20x140mm (9360), to lita deska kompozytowa o wysokiej odporności na uderzenia punktowe i niewielkiej rozszerzalności, dzięki zaledwie 20mm grubości dająca możliwość skonstruowania najniższego na rynku 36-milimetrowego systemu tarasowego.

 

Prezentowana kombinacja stanowi bezkonkurencyjne na polskim rynku rozwiązanie umożliwiające montaż tarasu bez ingerencji w podłoże. Znajduje ona zastosowanie w takich sytuacjach jak:

dachy odwrócone lub dachy zielone, gdzie poprzez zastosowanie technologii odwróconej kolejności warstw, montujący tarasy nie mogą ich przytwierdzić na stałe do podłoża, a bezpośrednie podparcie stanowi styrodur, żwir lub niewielka warstwa gleby,

balkony i tarasy, gdzie niemożność naruszenia hydroizolacji stanowiącej wierzchnią warstwę wymaga zastosowania okładzin „pływających” z odpowiednio rozłożonymi ośrodkami ciężkości,

podesty i tarasy sezonowe, gdzie nienaruszalność podłoża (często stanowiącego krótkoterminowy przedmiot dzierżawy), krótki czas i łatwość montażu przy wielokrotnych demontażach wynikających z sezonowości, a nierzadko także mobilność całej konstrukcji stanowią najważniejsze kryterium decydujące o wyborze materiału.

 

Masz pytania? Zadzwoń tel. 512 298 511,  napisz: biuro@twinson.pl lub wypełnij formularz

Taras – Sulejówek

      

 

Mamy przyjemność zaprezentować taras, który zajął 3 miejsce w konkursie „Mam taras Twinson” organizowanym przez producenta systemu – firmę Inoutic / Deceuninck Sp. z o.o.. Taras został wykonany u Pani Anety Popowskiej w podwarszawskim Sulejówku.

 

Cytując organizatora konkursu, realizacja ta została wyróżniona miejscem na podium spośród kilkudziesięciu innych zgłoszeń z całej Polski dzięki „walorom estetycznym, funkcjonalności projektu – jego harmonii z otoczeniem oraz ergonomii.

 

Taras został osadzony 50 cm nad gruntem na konstrukcji aluminiowej, rozpiętej na punktowych fundamentach betonowych. Mając na uwadze 25 letnią gwarancję na system Twinson, do wykonania konstrukcji oraz bezpośredniego podparcia pod deski, bezwzględnie używamy materiałów dorównujących trwałością produktom Twinson. Wykorzystanie drewna do przygotowania podkonstrukcji przedmiotowego tarasu prawdopodobnie pozwoliłoby zredukować koszty inwestycji, jednak żywotność takiego rozwiązania byłaby nieporównywalnie krótsza.

 

Taras Pani Anety Popowskiej jest jednocześnie przykładem szerokich możliwości zastosowania dla systemu Twinson. rozbudowana konstrukcja o sumie powierzchni wszystkich płaszczyzn przekraczającej 40 m2 zawiera elementy zabudowy poziomej i pionowej, liczne wykończenia krawędzi oraz zabudowę schodów o łącznej długości 35 mb.

 

 

Zakres prac

 

 • wykonanie punktowych fundamentów betonowych,
 • rozłożenie maty antywegetacyjnej,
 • przygotowanie konstrukcji aluminiowej,
 • przygotowanie na ślusarni konstrukcji pod schody, kompatybilnej z systemem wykończeń Twinson,
 • montaż deski tarasowej Twinson O-Terrace (9555), kolor 510 stalowy.

 

Masz pytania? Zadzwoń: 512 298 511, napisz: biuro@twinson.pl, lub wypełnij formularz

Pielęgnacja tarasu Twinson – Magdalenka k/ Warszawy

zdjęcie 1  zdjęcie 2  zdjęcie 3  zdjęcie 4

 

Tarasy Twinson są niezwykle łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do tarasów drewnianych, nie wymagają corocznej, kosztownej konserwacji, jednak by zawsze wyglądały jak nowe, wymagają pielęgnacji.

 

Aby zachować estetyczny wygląd tarasu zalecane jest mycie go dwa razy w roku wodą pod ciśnieniem z łagodnym roztworem wybielacza. Maksymalne dopuszczalne ciśnienie to 100 bar. Dyszę myjki należy prowadzić z zachowaniem minimum 30-centymetrowego dystansu od powierzchni tarasu i zgodnie z kierunkiem ryflowania na deskach. Nie należy wykonywać okrężnych ruchów dyszą.

 

Na zdjęciach prezentujemy taras zamontowany przez naszą firmę w 2011 roku w bezpośrednim otoczeniu drzew sosnowych. Przez cztery sezony jego użytkownik nie podjął żadnych kroków pielęgnacyjnych. W tym czasie deski kompozytowe pokryły się ciemnym osadem i licznymi plamami żywicznymi.

 

Po czterech latach podjęliśmy się umycia problematycznego tarasu przy użyciu myjki wysokociśnieniowej, stosując się do zaleceń producenta, jednak bez użycia jakichkolwiek detergentów. Na prezentowanych zdjęciach wyraźnie widać skuteczność tzw. Karchera. Czysta woda pod ciśnieniem usunęła większość zabrudzeń, pozostawiając niewielkie ślady żywiczne wymagające dodatkowego mycia z zastosowaniem chemii, ewentualnie wspieranej metodą mechaniczną z zastosowaniem urządzenia czyszczącego wyposażonego w ruchome szczotki.

 

W przypadku tarasów częściowo zadaszonych, stopień przebarwienia poszczególnych płaszczyzn może być różny. Można go wyrównać poprzez okresowe mycie, stosując się do powyższych zaleceń.

 

Jak widzimy, nawet zaniedbany kompozytowy taras Twinson możemy szybko odnowić przed nadejściem sezonu wiosenno – letniego, a co najważniejsze, przy użyciu niewielkich nakładów własnej pracy i środków.

 

Masz pytania? Zadzwoń: 512 298 511 , napisz: biuro@twinson.pl lub wypełnij formularz

Taras – Warszawa Falenica

        

   

Prezentowany taras został posadowiony na solidnej konstrukcji ze stali ocynkowanej, wspartej na punktowych fundamentach betonowych. Bezpośrednie podparcie dla deski stanowią profile ze stali kwasoodpornej o wymiarach: 2 x 40 x 80 mm, ułożone na podkładach amortyzujących.

 

Rozmiary tarasu i jego nieregularny kształt wymagały zastosowania łączenia desek na długości z uwzględnieniem rozszerzalności materiału. Dzięki użyciu na obrysie profili aluminiowych typu „F” (9543) kryjących pracę deski, cała płaszczyzna zachowuje w trakcie rocznego cyklu pogodowego wysoką estetykę. Kolor profili wykańczających (65-aluminiowy), mimo iż kontrastujący z deską, starzejąc się będzie harmonizował z ocynkowanymi barierkami.

 

W zamówieniu zastosowano deskę tarasową w modelu (9555), o nowym w sezonie 2014 kolorze 510-stalowym. Wprowadzenie tego koloru do oferty jest odpowiedzią na duże zainteresowanie klientów materiałami w odcieniach grafitu i szarości.

 

 

Zakres prac

 

 • mocowanie legarów ze stali nierdzewnej na konstrukcji z ocynku,
 • montaż konstrukcji schodów na fundamentach betonowych,
 • montaż deski tarasowej Twinson O-Terrace (9555), kolor 510-stalowy.

 

Masz pytania? Zadzwoń: 512 298 511 , napisz: biuro@twinson.pl lub wypełnij formularz

Taras na filarach ze schodami

tarasy-kompozytowe-twinson-montaz-budowa-ekipa-warszawa-63 tarasy-kompozytowe-twinson-montaz-budowa-ekipa-warszawa-64 tarasy-kompozytowe-twinson-montaz-budowa-ekipa-warszawa-65

 • Kolejny raz potwierdzamy, że rozbudowa tarasu nie wymaga zazwyczaj demontażu istniejącej konstrukcji. Ograniczamy tym samym czas i koszty, a co równie istotne, nie narażamy otoczenia tarasu na dewastację.
 • Prezentowany taras powstał w przeciągu tygodnia, wkomponował się zgrabnie w bogaty w roślinność ogród, a dzięki uniesieniu nad ziemią na wysokość około 2m nie spowodował ograniczenia powierzchni znajdującej się bezpośrednio pod nim.

Zakres prac uwzględniał:

 • wykonanie zbrojonych słupów betonowych,
 • montaż konstrukcji stalowej tarasu, balustrady i schodów,
 • obudowa szkieletu materiałem Twinson O-Terrace.

 

Masz pytania? Zadzwoń: 512 298 511 , napisz: biuro@twinson.pl lub wypełnij formularz

 

 

Taras na dachu budynku

tarasy-kompozytowe-twinson-montaz-budowa-ekipa-warszawa-62 tarasy-kompozytowe-twinson-montaz-budowa-ekipa-warszawa-60 tarasy-kompozytowe-twinson-montaz-budowa-ekipa-warszawa-61

 • Liczne montaże tarasów na dachach odwróconych oraz innych podłożach uniemożliwiających wwiercenie się w głąb celem zamocowania konstrukcji wzbogaciły nasze doświadczenie w bezpiecznym klejeniu systemu Twinson do podłoża.
 • Prezentowaną realizacją zwracamy uwagę na deskę Twinson O-Terrace +, która wyborem architektów coraz częściej jest obecna tam, gdzie wygląd tradycyjnego ryflowania, charakterystycznego głównie dla produktów drewnianych, nie współgra z nowoczesną aranżacją. Dodatkowym atutem jest kolor grafitowy 502 (lukrecjowa czerń), który dodatkowo podkreśla modernistyczny design.

Zakres prac uwzględniał:

 • dostawa materiałów na 2 piętro budynku za pomocą lekkiego podnośnika,
 • klejenie i poziomowanie kompozytowej podkonstrukcji,
 • obudowa szkieletu materiałem Twinson O-Terrace +.

 

Masz pytania? Zadzwoń: 512 298 511, napisz: biuro@twinson.pl lub wypełnij formularz